Statystyki

  • Odwiedziło nas: 398534
  • Do końca roku: 312 dni
  • Do wakacji: 119 dni

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2023/2024

 

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami wybór szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami pomagającymi wybrać nową szkołę oraz przejść przez proces rekrutacji.

Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024  odbywa się z użyciem elektronicznego systemu rekrutacji pod adresem: warszawa.edu.com.pl.

Kandydaci składają wnioski wraz z dokumentami w terminie od 15 maja br.  do 19 czerwca br. do godz. 15.00. W przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych, wnioski składa się od 15 maja do 29 maja do godz. 15.00 - niezależnie od miejsca umieszczenia tych oddziałów na liście preferencji.

Rejestracja w systemie elektronicznym

Ósmoklasiści z warszawskich publicznych szkół podstawowych rejestrują  wnioski w systemie korzystając z zakładki „Zaloguj się” i wprowadzają login oraz hasło, które otrzymali ze szkoły.

Kandydaci mogą wskazać dowolną liczbę szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę, a w nich dowolną liczbę oddziałów.


  • Sprawdź co i do kiedy powinieneś zrobić, aby zrekrutować się do szkoły ponadpodstawowej


Harmonogram działań ucznia szkoły podstawowej w ramach elektronicznej rekrutacji


  • Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji edukacyjnych w życiu młodych ludzi. Zapraszamy do lektury informatora „Wybierz szkołę dla siebie”, który jest wygodnym przewodnikiem po bogatej ofercie warszawskich szkół ponadpodstawowych.


Informator "Wybierz szkołę dla siebie" 2023/2024